srijeda, siječanj 20, 2016
- Današnjom prozivkom službeno su počele pripreme seniorske momčadi za drugi dio sezone dok će prvi trening biti održan sutra u 15:30. Treneru Petru Bašiću odazvalo se 19 igrača koji su bili pozvani dok su izostanak opravdali Nikola Bašić, Petar Bašić i Josip Dukić. Potonja dvojica će sutra biti na treningu. Nije bilo ni Marina Karamarka čiji je status potrebno riješiti odnosno dogovoriti nastavak posudbe, a interes je obostran.

Na prozivci su bili: Banić Duje, Banić-Škojo Ante, Banić-Škojo Stipe, Bašić Marko, Bašić-Šiško Petar, Grgat Zvonimir, Marković Ivan, Milanović-Trapo Luka,  Norac-Kevo Ivan, Norac-Kevo Toni, Plavša Dominik, Poljak Bože, Samardžić Ivan, Samardžić Marijan, Samardžić Marin stariji, Samardžić Marin mlađi, Tadić Marko, Vukas Neven-Ivan i Žižić Franko.

Prvi se igračima obratio predsjednik kluba Branko Samardžić: - Pozdrav svima. Prvo bih vam zaželio mnogo zdravlja i uspjeha u ovoj godini. Od vas tražim red, zalaganje i disciplinu u izvršavanju svojih obveza, a ponajprije dobro ponašanje jer ne igrate samo za sebe, vi branite i čast kluba i čast sela. Uprava će vam osigrati sve uvjete za nesmetano treniranje te će redovno kao i do sada izvršavati sve obveze prema vama. Cilj koji morate ostvariti je ostanak u ligi, ja smatram da vrijedite i više, ali bitno je zadržati status trećeligaša i nastaviti postepeno rasti. Veseli me velik broj igrača iz Općine Otok u kadru seniorske momčadi, preko 90 posto, a nadam se da ćemo tako i nastaviti. Vrlo nam je bitna omladinska škola jer podatak da svako drugo muško dijete u školi trenira u OSK-u nas obvezuje da osiguramo adekvatne uvjete za treniranje. Još jednom vam želim da budete zdravi i da se dobro pripremite za nastavak sezone.

Nakon toga se u nekoliko rečenica obratio i član Uprave Ivica Perković: - Pozdrav svima. Kao što je već rečeno imate maksimalnu podršku Uprave i možete biti mirni što se toga tiče. Skupa smo stvorili jedno novo ozračje oko kluba što se vidjelo ljetos. I ove sezone smo zadovoljni vašim rezultatima, smatram da je 21 bod više nego pristojna zaliha te da ćemo ostvariti ciljeve.

Nakon toga se obratio i sam trener Petar Bašić: - Dobra večer svima. Kao što vidite tu su neka nova lica u odnosu na prvi dio. "Gigs" je bivši dugogodišnji igrač, tu je da nas pojača i mislim da smo s njim puno dobili. Priključili su nam se opet neki mladi igrači koji imaju priliku da se pokažu i dokažu. Drugi novi igrač Dukić nije mogao doći na prozivku, ali od sutra je tu s nama. Većini od vas će ovo biti najteže pripreme do sada, mnogi su se uvjerili u razliku između 4. i 3. lige. Stipe i ja smo vam pripremili plan treninga - prvo slijedi nekoliko laganih treninga dok od sljedećeg tjedna počinjemo sa ozbiljnim radom, trenirati ćemo dva puta dnevno, naravno tko može, jer znam da ima vas koji radite, neki su u školi, na fakultetu. Bez rada nema ništa, a cilj mora biti da svake godine jedan mladi igrač napravi iskorak, otiđe u rang više, jer talenta je uvijek bilo, samo je pitanje rada i ulaganja u sebe.

Nakon njega obratio se i kondicijski trener Stipe Tomić: - Sutra startamo u 15:30 ovdje na Golim brdima. Također ćemo trenirati u šumi i u dvorani. Za početak imamo tri treninga koji su priprema za pravi početak, u ponedjeljak. Imati ćemo inicijalno i finalno testiranje vaših aerobnih i anaerobnih sposobnosti. Ove pripreme će biti 30 do 40 posto teže te duplo složenije u odnosu na ljetne, ali biti će i zanimljive.

Na kraju su igrači popunili anketu koju im je Tomić pripremio, a kako bi dobio još neke informacije potrebne za bolji uvid u njihovo stanje.

« » vel 2018