nedjelja, listopad 19, 2014
OSK je jučer ubilježio prvi gostujući poraz. U Vranjicu je domaći Omladinac slavio sa 2:0, a ponovno su greške suca u prvom planu. Ovaj put su i direktno utjecale na ishod utakmice.

O tome više kasnije, a sada malo više o samoj utakmici. OSK je na put krenuo bez tri vezna igrača – Poljaka, Bašića i Šimunovića pa je tako partner Vardiću u veznom redu bio S. Banić-Škojo.

Nakon uvodnog opipavanja snaga prvu priliku ima Omladinac u 12. minuti no udarac Brčića Samardžić je obranio. Dvije minute kasnije u dobroj je situaciji i Juretić ali puca pokraj gola.

U 16. minuti u velikoj je šansi Varvoda, htio je biti nesebičan te asistirati no to je učinio loše i propala je velika prilika za OSK.

U 22. minuti prvi pokušaj domaćih obranio je Samardžić, na odbijenu loptu natrčava Brčić i puca no na pravom mjestu je I. Norac-Kevo i blokira udarac.

Ključni trenutak, koji je i prelomio utakmicu, dogodio se u 40. minuti. Vratar naše momčadi Marijan Samardžić uhvatio je jednu loptu da bi ga u skoku laktom u predio trbuha udario domaći napadač. Samardžić je refleksno reagirao te odgurnuo domaćeg igrača. U tom trenutku sudac podiže ruku te je dojam svih bio da je dosudio indirekt. No potom rukom pokazuje prema mjestu za izvođenje kaznenog udarca, a nakon toga i crveni karton vrataru OSK-a. Uistinu je nejasno zbog čega je isključio gorenavedenog. Sudac je u izvještaju o utakmici kao razlog isključenja naveo sljedeće (citiramo): „hvatanje suparničkog igrača za vrat“.

Dotični sudac je vjerojatno jedina osoba koja je vidjela to hvatanje za vrat te ga je u svom zapažanju demantirao i delegat utakmice gosp. Vladimir Mikulić (citiramo navod delegata):  „ U 40.minuti utakmice sudac je isključio vratara gostujuće momčadi Marijan Samardžić (2358) iz meni nepoznatih razloga jer nisam vidio hvatanje suparničkog igrača za vrat, nego odgurivanje suparničkog igrača od strane vratara.“

Sudac je ovom svojom odlukom direktno utjecao na sam ishod utakmice.

Najstrožu kaznu realizirao je Juretić iako je Marković bio blizu da obrani njegov udarac.

U 48. minuti nakon kornera glavom puca Banić, a lopta završava na gredi. Uslijedila je nakon toga jedna dvojbena situacija u kaznenom prostoru domaćih kada je srušen I. Norac-Kevo.

Potom priliku imaju domaćini, a dvije obrane bilježi Marković. U 70. minuti pitanje pobjednika sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca riješio je domaći kapetan Nerlović.

Imao je OSK još priliku ublažiti poraz no udarac glavom Plavše blokirala je vratnica u 86. minuti.