subota, lipanj 25, 2016
- Prije 20-ak dana OSK je okončao svoju premijernu trećeligašku sezonu, i to na više nego dobrom 9. mjestu. Sama sezona je bila uzbudljiva, bilo je pozitivnih pa negativnih nizova, vladala je prava sportska napetost i neizvjesnost, pogotovo u proljetnom dijelu kada se pola lige borilo za ostanak.

Vrijedi dodati kako je ovaj rezultat još vrijedniji ako znamo da je 95% igrača bilo sa područja Općine Otok. U jesenskom dijelu vidjeli smo dosta oscilacija pa bi se tako događalo da se povežu tri poraza potom tri pobjede, a zatim opet tri poraza. Sve to je bilo pomalo plod neiskustva momčadi kao cjeline. Treba isto tako reći kako u nekim susretima, prvenstveno gostujućim, naša momčad nije nagrađena za prikazano. S druge strane, u nekim dvobojima poput primjerice domaćeg susreta sa kasnijim prvakom Solinom, naša momčad djelovala je izuzetno zrelo i moćno.

U drugom dijelu taktički se napredovalo pa je momčad ostvarivala vrijedne pobjede držući visok nivo igre svih 90 minuta. Dobitak sezone su mladi igrači, prvenstveno Marko Bašić koji je kao ulazni junior bio standardan cijelu sezonu, potom Marin Samardžić, Marko Tadić i Neven-Ivan Vukas koji su dobro iskoristili ukazano im povjerenje.

Kao ključni trenutak sezone izdvojili bismo gostujuću 2:1 pobjedu nad Junakom nakon koje je OSK krenuo uzlaznom putanjom i koja je dala krila momčadi. Od pojedinaca istaknimo Marijana Samardžića koji je anstupio u svih 36 utakmica, najboljeg strijelca sa 16 golova Ivana Samardžića, Petra Bašića-Peru, Poljaka, stoperski dvojac iz drugog dijela Banić-Karamarko, već spomenuti M. Bašić. Tu je i mladi napadač Dominik Plavša čija je teška ozljeda bacila mrlju na ovu sezonu, i to u trenutku kad je igrao u najboljoj formi.

Sada je potrebno kvalitetno pripremiti sve za novu sezonu koja će biti zahtjevna s obzirom da se liga smanjuje na 16 klubova te samim time ispada veći broj klubova.

O svim novostima ćemo vas pravodobno obavijestiti.

« » pro 2017