subota, ožujak 9, 2013
- Najbolja predstava OSK-a u posljednjih ne znam koliko godina. Igrači OSK-a su odigrali nevjerojatnu utakmicu i razveselili domaće navijače sa devet pogodaka u mreži gostiju. Pavić je sjajno postavio momčad i otupio gostujući napad koji se temeljio na hitrom Karamanu. Od početka je obrana OSK-a stajala visoko. Umjesto Bazine na desnom beku je zaigrao hitri Varvoda, a u vrhu napada stari lisac Norac-Kevo koji je bio i igrač utakmice unatoč tome što je igrao samo jedno poluvrijeme.

OSK je imao bezbroj prilika, a gosti su najčešće pokušavali udarcima iz daljine. U 3. minuti je Varvoda ubacio, no napadači OSK-a kasne na tu loptu. U 13. minuti prvi gol od njih devet. Šiško je ubacio sa desne strane, Dukić je zakasnio ali Norac-Kevo na drugoj stativi zabija. Tri minute kasnije isti igrač ima priliku povećati vodstvo nakon dodavanja Dukića ali golman Božiković brani nogom.

No to mu je uspjelo u 17. minuti kad je zabio glavom na ubačaj Banić-Škoje. Treći gol pada u 29. minuti. Norac-Kevo je vratio povratnu za Dukića koji puca, a lopta se na putu odbija od nekoga i u paraboli pada u gol. Prvu šansu za goste ima Marić-Arić nakon ubačaja Kovačevića u 33. minuti, ali glavom puca pokraj gola.

U 37. minuti svoj seniorski prvijenac postiže i Ilija Samardžić. Varvoda je ubacio, a Samardžić na drugoj stativi zabio glavom.

U 44. je Bašić-Šiško pronašao Norca-Kevu koji se namjestio i ciljao no lopta je otišla pored stative. Minutu kasnije je Varvoda probio i ubacio a Dukić zabio. Zaslužen i veliki aplauz su igrači dobili na kraju prvog dijela.

U drugom dijelu su izašli Gilić i Norac-Kevo, a ušli Tolj i Z. Grgat koji su se vratili nakon ozljeda. Već u 46. minuti novi gol, a zabio je Banić-Škojo nakon duge lopte Banića. U 48. minuti ubacuje Čop, a Karaman kasni. U 55. minuti Marić-Arić je sa centra pokušao iznenaditi Samardžića. U 73. minuti tika-taka u 16-ercu gostiju, a akciju je golom završio Šimunović na dodavanje Šiške.

U 78. minuti zabio je i Ivan Grgat. Dugo je loptu vukao Banić-Škojoj, dao I. Grgatu koji se namjestio na desnu i pogodio rašlje. Zadnji gol je zabio u 82. Banić-Škojo. Z. Grgat je prebacio glavom, a kapetan OSK-a poentirao. U 87. bilježimo udarac Čopa.

Ova pobjeda je još značajnija ako se zna da je OSK u prvih 11 imao 6 mlađih, a sredinu su držala tri 18-godišnjaka. Danas nije bilo slabe karike te će ova pobjeda zasigurno odzvoniti.

9

Otok, ŠC Gola Brda, 09.03., 15h., 15. kolo 1.ŽNL. Gledatelja: 80

Trogir 1912

0

Suci: Nikola Lažeta, Stipe Divić, Antonija Grbavac. Delegat: Jure Blažević

Strijelci: 1:0 – Norac-Kevo (13.), 2:0 – Norac-Kevo (17.), 3:0 – Dukić (29.), 4:0 – I. Samardžić (37.), 5:0 – Dukić (45.), 6:0 – Banić-Škojo (46.), 7:0 – Šimunović (73.), 8:0 – I. Grgat (78.), 9:0 – Banić-Škojo (82.)

Žuti kartoni: OSK – I. Samardžić, Dukić

Kapetani: Stipe Banić-Škojo, Viktor Novak