četvrtak, lipanj 11, 2015
OSK je na korak do 3. lige!!!

U gostima je bez većih problema svladao Slavena iz Grude sa 3:1, a uzvrat je u nedjelju u Otoku. Bez namjere da se podcjenjuje momčad Slavena sve osim pobjede OSK-a bilo bi iznenađenje.

OSK je na put prema najjužnijoj hrvatskoj županiji krenuo dan ranije, u utorak, a "baza" OSK-a bio je Molunat, prekrasno mjestašce udaljeno 15-ak minuta od Grude. Na put je krenulo 20 igrača, nedostajao je ozlijeđeni Ante Banić-Škojo. OSK-ovci su u Molunat stigli u utorak navečer i odmah po dolasku napravili trening. Ostatak svog boravka ekspedicija OSK-a kratila je odmorom, šetnjom i kupanjem.

Utakmica u Grudi bila je zakazana za 18h, a igrači i navijači su stigli u isto vrijeme. Malo po malo tribina se popunjavala, a OSK je imao podršku 50-ak navijača kojima se zahvaljujemo na podršci. Umjesto prije spomenutog A. Banić-Škoje priliku od prve minute dobio je Dominik Plavša te je došlo do određenih rotacija u ekipi pa je tako na poziciji desnog beka igrao Nikola Bašić.

Samo otvaranje utakmice bilo je pomalo nesigurno dok je ostali dio utakmice u potpunosti pripao našoj momčadi koja je u svim segmentima igre nadigrala solidnog domaćina. Prvi su zaprijetili domaćini i to nakon oduzete lopte na sredini terena, sa 12-13m iskosa prizemno je pucao Tikvica, a vratar OSK-a Samardžić udarac je odbio u korner. OSK je zaprijetio u 10. minuti preko svog trenera-igrača Petra Bašića, no njegov udarac je blokiran i odbijen u korner. Samo minutu poslije nakon dobre akcije OSK-a lopta dolazi do Vučemilović-Alegića koji puca pokraj gola. U 14. minuti stopostotna šansa za OSK, no vratar Slavena brani udarac Grgata. U 22. minuti odlično je iz slobodnog udarca centrirao N.Bašić, no igrači OSK-a ne uspijevaju loptu pospremiti u mrežu.

OSK je poveo u 29. minuti, a na noge je navijače OSK-a eurogolom podignuo Bože Poljak. Nakon nekoliko kratkih paseva izborio je poziciju za udarac sa preko 20 metara i ljevicom pogodio rašlje za 0:1. OSK je nastavio s pritskom no do promjene rezultata nije došlo.

Drugo poluvrijeme nije ni počelo, a uzbuđenja su već krenula. Slobodan udarac za Slaven na 17-18 metara, odlično izveden, lopta putuje u rašlje no tada se ukazuje Marijan Samardžić i odličnom obranom spašava mrežu OSK-a. Korner za Slaven, OSK oduzima loptu, Plavša povlači kontru po desnoj strani, osvaja dosta prostora i potom proigrava Nina Vučemilović-Alegića koji lobuje vratara Slavena i tako povećava vodstvo OSK-a.

Minutu poslije odlična solo akcija Vučemilovića čiji odličan udarac sa 17 metara odsjeda na vratnici. U 51. minuti zaprijetio je i Ivan Norac-Kevo, vratar domaćih odbio u korner. U 64. minuti novi gol Vučemilovića. P. Bašić je dao odličnu loptu kroz obranu Slavena, a Vučemilović ovakve šanse ne propušta. Nekoliko minuta kasnije napustio je teren uz veliki aplauz. U 70. minuti šansu je imao Zvonimir Norac-Kevo, nakon njega i Zvonimir Grgat no rezultat se nije mijenjao sve do 90. minute kada sudac pokazuje na bijelu točku za Slaven, a najstrožu kaznu uspješno je realizirao Borna Tikvica.

U nedjelju nas čeka uzvrat u Otoku, pozivamo sve ljubitelje nogometa da dođu u 18 sati na Gola Brda i da podržu OSK u posljednjoj utakmici ove duge i naporne sezone.

Hvala HNK Slaven na prijateljskom dočeku i ispraćaju kao i svima onima koji su nam boravak u Moluntu učinili ugodnim.

Slaven - OSK 1:3 (0:1)

Gruda - ŠRC Gnjile

Gledatelja: 200

Suci: Dario Kulušić, Neven Gulin, Boris Erceg, Luka Mrčela. Delegat: Vedran Šetka.

Strijelci: 0:1 - Poljak (29.), 0:2 - Vučemilović-Alegić (48.), 0:3 - Vučemilović-Alegić (64.), 1:3 - Tikvica s 11m (90.).

Žuti karton: N. Bašić (OSK)

Slaven: Kapetanić, Blažić, Šandrk (od 61. Pali), T. Mostahinić, Korić, Grubešić, Kovačević, Čupić (od 55. Miličić), Macan (od 77. I. Mostahinić), Bobanović, Tikvica. Klupa: Batista, Perak. Trener: Admir Bijedić.

OSK: Marijan Samardžić, Plavša, I. Norac-Kevo, Ljubas, Mandac, Poljak (od 74. Vardić), S. Banić-Škojo (od 80. Marin Samardžić), Vučemilović-Alegić (od 69. Z. Norac-Kevo), P. Bašić, Grgat, N. Bašić. Klupa: Marković, Tadić, Vukas, Žižić. Trener: Petar Bašić.

nk-oskotok @ 13:02 |Isključeno | Komentari: 0