utorak, srpanj 29, 2014
- Danas je u Otoku OSK odigrao pripremni susret protiv Solina. Na koncu su gosti bili bolji sa 3:1.

Stotinjak prisutnih gledatelja moglo je uživati U živoj i kvalitetnoj nogometnoj predstavi. Nažalost, u 60. minuti došlo je do podužeg prekida kada je došlo do ozljeda. Jedan igrač Solina je ozljedio gležanj, dok se drugi sudario s Mandacem glavom o glavu te su sva trojica morala napustiti igru. Kod OSK-a su odličnu partiju odigrali stoper Duje Banić te lijevi bek Ivan Grgat.

Gosti su bolje ušli u susret i u prvih 10-ak minuta zagospodarili terenom. Inicijativa im se isplatila u 10. minuti kada Bilonić presijeca jednu loptu te sa 17-18 metara pogađa u desni kut.

U 13. minuti zaprijetio je Rajčić, a njegov udarac Samardžić brani. U 15. minuti Romac proigrava Ivana Grgata koji prolazi po lijevoj strani i puca, a odbijenu loptu A. Banić-Škojo šalje preko gola. U 22. minuti nakon ubačaja sa desne strane Svalina glavom puca preko gola.

OSK je izjednačio u 28. minuti. Netko od gostujućih braniča srušio je Antu Banić-Škoju, a siguran realizator najstrože kazne je bio Duje Banić. Isti igrač je zaprijetio i u 31. minuti kada je iz obrane povukao jednu loptu te pucao sa 30-ak metara no vratar gostiju je bio spreman na to. Finiš prvog dijela također je pripao gostima koji su dvaput zaprijetili preko Svaline i Rendića.

Solin je u drugom dijelu promijenio kompletnu postavu dok je kod OSK-a bilo pet promjena.

Nakon ulaska Mandaca obrana OSK-a je dobila još više na sigurnosti, a upravo je Mandac dobro pucao u 53. minuti ali udarac mu je otišao malo iznad gola. Dvije minute potom u prilici se našao i Plavša.

Potom dolazi spomenuta 60. minuta kada je došlo do prekida zbog ukazivanja pomoći trojici igrača.

U 70. minuti u šansi se nalazi Rendić. OSK zatim ima dvije stopostone šanse, obje preko Z. Grgata. Oba puta je išao sam na vratara, jednom se odlučio na lob, a drugi put na asistenciju. Nažalost, ništa od toga nije prošlo.

Nakon toga je Labrović uveo i ostale igrače, a Solin u 84. i 86. preko Pavlinovića i Rendića (koji je ponovno ušao u igru umjesto jednog od ozljeđenih igrača) koristi premoć i dolazi do pobjede.

Očigledno je da pojedini igrači OSK-a još nisu potpuno fizički spremni, no pred njima je još više od mjesec dana do prvenstva - sasvim dovoljno da ulove formu i budu spremni za izazove koji ih očekuju.

Danas je nedostajao Stipe Banić-Škojo.

OSK: Samardžić, Varvoda, Banić, I. Norac-Kevo, I. Grgat, Vardić, Vukas, A. Samardžić, A. Banić-Škojo, Romac, Z. Grgat.

Još su igrali: Marković, Mandac, Putnik, Šimunović, Z. Norac-Kevo, Plavša, M. Samardžić, Vladova, Bašić, Žižić, Tadić i Čikara.

Solin: Višić, Šunjić, Bilonić, Bauk, Štimac, Medak, Svalina, Rajčić, Rendić, Marinović, Radovniković.

Još su igrali: Kragić, Čule, Z. Teklić, A. Teklić, Barač, Mikelić, Pavlinović, Perković, Žižić, Grubišić i Kolak.