nedjelja, studeni 10, 2013
Vrlo kvalitetnu nogometnu predstavu na odlično ispunjenom ŠRC Dalmacija u Dugom ratu zasjenio je propust glavnog suca u 84. minuti kada je pri rezultatu 3:2 propustio dosuditi očigledan kazneni udarac za OSK nakon što je u izglednoj šansi srušen Zvonimir Grgat. Oni koji prate utakmice OSK-a zasigurno znaju da je Z. Grgatu simuliranje stran pojam. Tako se eto već nekoliko utakmica zaredom događa da se donose čudne sudačke odluke na štetu OSK-a. Da se radi o čistom kaznenom udarcu govori i sljedeća rečenica delegata utakmice iz izvještaja o utakmici: U 84.min sudac je propustio dosudjeti kazneni udarac za goste. (napomena: vrlo rijetko se delegati odlučuju na ovaj način komentirati neke sudačke odluke što je još jedan pokazatelj da je sudac pogriješio).

Također, bila je i jedna sumnjiva situacija u prvom poluvremenu kada je povučen Dukić, ali se u ovoj drugoj radi o nevjerojatnom propustu.

Što se tiče utakmice, OSK je dvaput vodio i ispuštao vodstvo zbog individualnih pogrešaka. Pavić je postavio zatvoreniju formaciju te prepustio inicijativu bezidejnim domaćinima. OSK je brzo izlazio u kontre i prijetio domaćem vrataru te možemo reći da je ovo bila jedna od boljih partija otočkih nogometaša u zadnje vrijeme no za to nažalost nisu nagrađeni.

Odmah u prvoj akciji uopće na susretu OSK je poveo. Kontru OSK-a povukao je Norac-Kevo, dugo vukao loptu i pucao. Udarac se odbija od nekog domaćeg igrača do Dukića čiji udarac nije bio pretjerano dobar, no lopta ipak završava u mreži. U 17. minuti domaćini su izjednačili. Damir Gabriel Vladušić uzeo je loptu, prošao dosta igrača OSK-a koji su mlako reagirali te mirno poslao loptu u mrežu.

U 22.minuti još jedna kontra OSK-a. Norac-Kevo je sjajno proigrao Dukića koji je povučen u izglednoj situaciji i spriječen no sudac je pokazao samo na gol-out. U 24. puca Klarić no ne pretjerano opasno. U 35. minuti glavom puca Šarić nakon ubačaja sa desne strane no udarac je išao točno po sredini gola. To je bilo to što se tiče prvog dijela.

U drugom poluvremenu prvi prijeti Orkan i to preko Volodera čiji udarac odlazi pokraj gola. U 53. novo vodstvo OSK-a. Nakon jednog centaršuta Banić puca, vratar domaćih odbija do Banić-Škoje koji pogađa mrežu. U 59. minuti prvo puca B. Vladušić, Samardžić brani, potom natrčava Marčić čiji udarac Samardžić opet brani. U 63. Klarić je sa lijeve strane uputio dalekometan udarac koji završava u mreži Samardžića.

U 75. minuti Orkan je poveo. Nakon kornera na pravom mjestu se našao Bilić i pogodio glavom za veliko slavlje domaćih. I tako malo-pomalo dolazimo do sporne situacije. Zapravo, malo što je toga tu bilo sporno, radilo se o klasičnom jedanaestercu. Brzi Grgat je pobjegao s loptom, sjurio se prema golu, a domaći branič ga gura s leđa budući ga je jedino tako mogao zaustaviti.

U 87. glavom puca Banić, a lopta prolazi tik uz vratnicu. Malo potom Orkan je izašao u kontru no domaći igrači su se spetljali. To je bila i zadnja akcija na utakmici.

Spomenimo da je za OSK debitirao Ivan Norac-Kevo. Radi se o igraču rođenom 1993. godine koji je prošao sve mlađe selekcije OSK-a. Prije nekoliko tjedana lijevonogi Norac-Kevo koji je iskoristiv na nekoliko pozicija je počeo s treninzima, a danas je zabilježio i prvi nastup.

OSK u sljedećem kolu na Golim Brdima igra protiv Jadrana iz Tučepa, a zbog trećeg žutog kartona će pauzirati Ivan Grgat.

ORKAN Dugi Rat

3

Dugi rat, ŠC Dalmacija, 10.11., 13:30, 10. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  300.

2

Suci:Hrvoje Ćatipović, Miroslav Čalo, Ivan Kalinić. Delegat: Denis Abramac

NK Orkan

Strijelci: 0:1 – Dukić (8.), 1:1 – D.G.Vladušić (17.), 1:2 – Banić-Škojo (53.), 2:2 – D. Klarić (63.), 3:2 –Bilić (75.)

Žuti kartoni: Orkan – Bilić, Voloder