subota, listopad 12, 2013

Tko je prije početka sezone očekivao da će OSK imati maksimalan učinak u gostima, a kući olako gubiti bodove? Vjerojatno nitko. No eto, tako se raspleo prvi dio jesenske polusezone, ukupno 9 bodova u gostima. Lokalni derbi sa Glavicama je uvijek bio više od obične utakmice, a slast pobjede protiv svojih rivala navijači OSK-a su osjetili i danas. OSK je u većem dijelu susreta bio bolji protivnik i zasluženo slavio sa 2:0. Nakon oporavka od ozljede u sastav se vratio u Tolj i odigrao odličnu utakmicu. No ne može bez pehova. Na današnjoj utakmici se ozlijedio Z. Grgat, a zamijenio ga je Varvoda koji se nakon određene pauze vratio u ekipu. Upravo je on postigao drugi pogodak za OSK.

Vrijedi istaknuti i kvalitetne partije Šimunovića i I. Grgata, a posljednjih 10 minuta odlično je odradio Ante Banić-Škojo koji je unio živost i inicirao nekoliko opasnih situacija ispred gola domaćih.

Početak je bio mlak sa obje strane, a prvu priliku smo vidjeli u 10. minuti kada je nakon brze akcije OSK-a Z. Grgat pucao, a Matić obranio taj pokušaj. Potom je slijedila mala opsada gola Glavica – OSK je imao 5-6 kornera zaredom, a nakon jednog od tih opasno je zaprijetio Marin Samardžić, no njegov udarac glavom je otišao preko gola. U 15. minuti na sličan način prijeti i Dukić.

Na prvu priliku su Glavice čekale do 27. minute, a došla je praktički iz ničega. Ipak, udarac Dragana Romca brani Samardžić. U 31. preko gola puca J. Romac. Nakon jedne akcije OSK-a na lijevoj strani Šimunović dodaje Šiški koji puca pokraj gola. U 38. jednu je  akciju OSK-a sve do kraja ispratio stoper Banić, no njegov udarac glavom je otišao iznad gola.

Dvije minute potom  Jukić je odlično probio stranu i ubacio, a D. Romac sa desetak metara puca preko gola. Bila je to odlična prilika domaćih.

Drugo poluvrijeme je počelo kao i prvo, dosta oprezno. U 55. minuti nakon jednog prodora po lijevoj strani u 16-ercu je srušen I. Grgat, a sudac Mladin pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Ante Tolj. U 58. minuti za domaće prijeti Gusić. Nakon toga Glavice imaju veći posjed, no njihova igra je bila bezidejna i bez pravih opasnosti po gol OSK-a. U 81. ponovno nakon prekida prijeti Marin Samardžić, a nova prilika za goste je i dvije minute potom no ponovno su se napadači OSK-a spetljali.

U 90. iz daljine puca Milanović, a nakon toga OSK postiže svoj drugi gol. Bila je to još jedna dobra akcija koju je počeo Ante Banić-Škojo koji dodaje Dukiću, a ovaj stvara višak i proigrava Šišku. Udarac Šiške blokirao je P. Romac, no ona se opet odbila do veznjaka OSK-a koji vidi samog Varvodu na desnoj strani, a ovaj mirno šalje loptu pokraj Matića.