ponedjeljak, studeni 24, 2014
- Novu pobjedu u gostima, a ukupno treću u nizu ubilježili su nogometaši OSK-a i tako skočili na 5. mjesto sa osvojenih 20 bodova, četiri manje od vodeće Mladosti i dva manje od ostala tri kluba.

Gostovanje u Postirama odrađeno je briljantno što pokazuje i uvjerljiva pobjeda. Uvjeti za utakmicu bili su idealni – prekrasno vrijeme i odličan teren izmamili su oko 150 gledatelja koji su vidjeli odličnu utakmicu, punu ritma, dobrih prilika na obje strane, kombinatorike, a na momente i čvrste muške igre.

OSK je doputovao bez Vardića koji nije imao pravo nastupa zbog tri žuta kartina te Banića koji je imao poslovne obveze dok je Marin Samardžić bio u kadru no još nije zaliječio ozljedu dobivenu u susretu protiv Jadrana iz Tučepa te se nije htjelo riskirati s pogoršanjem iste.

Tako su u obrani zaigrali Varvoda i Poljak kao bekovi te Mandac i Ivan Norac-Kevo kao stoperi. Ispred njih kao dva zadnja vezna bili su Bašić i S. Banić-Škojo. Na krilnim pozicijama igrali su A. Banić-Škojo i Grgat, na polušpici Šimunović, a u vršku napada Z. Norac-Kevo.

Svi su odigrali odlično te rezultat nije ni mogao biti drugačiji. No posebno se mora istaknuti partiju Zvonimira Grgata koji je bio neriješiva enigma za domaćine. Postigao je dva prekrasna pogotka, izborio kazneni udarac te imao asistenciju za četvrti pogodak.  Nadamo se da će isto ponoviti i za 5 dana kada na Golim brdima gostuje Orkan.

Već u 1. minuti Grgat je u prilici no domaći ga blokiraju. Niti 60 sekundi kasnije OSK je poveo. Varvoda je uputio sjajnu dijagonalu za Grgata koji je loptu primio na prsa, povukao nekoliko metara i sa nekih 15-ak metara s lijeve strane iskosa prekrasnim udarcem pogodio suprotni dio mreže.

U 6. minuti domaćini imaju veliku priliku. Mićanović je pronašao Jakšića koji je ostao sam po sredini, otprilike 10-ak metara od gola no pucao je iz prve i traljavo te Samardžić lako brani.

Nakon toga OSK preuzima inicijativu te traži drugi pogodak. Bilo je nekoliko dobrih akcija kojima je malo nedostajalo da završe pogotkom. U 3-4 navrata veznjaci OSK-a odličnim su dubinskim loptama tražili napadače OSK-a. U 28. minuti za 17-18 metara iz slobodnog udarca pucao je Bašić, no lopta završava u živom zidu.

U 30. minuti Postira zabijaju za 1:1. Prekršaj s lijeve strane kaznenog prostora izborio je Mićanović,  a pogodak postigao domaći kapetan Ivo Matulić. Bio je oštar, poluvisok udarac koji je netko na putu prema golu još malo dotaknuo i lopta ulazi u mrežu. Nakon toga domaćini pritiskaju OSK no veće opasnosti po gol OSK-a nije bilo. U jednoj situaciji je Mićanović prošao nekoliko igrača OSK-a i imao odličnu poziciju za udarac no odlučio se za još jedan dribling što je bilo dovoljno da ga Mandac blokira i otkloni opasnost.

U drugom dijelu ponovno OSK bolje ulazi u utakmicu. U 52. minuti vidjeli smo prekrasnu akciju OSK-a kada je Varvoda presjekao jednu loptu, proigrao A. Banić-Škoju koji ubacuje brzu prizemnu loptu, a na drugoj vratnici je Z. Norac-Kevo čiji udarac završava na vratnici. U 63. minuti u dobroj šansi je Šimunović nakon što mu je prsima odlično loptu odložio Z. Norac-Kevo no blokiran je u posljednji trenutak. Dvije minute kasnije udarac je okušao i S. Banić-Škojo koji se preporodio otkako ga je Labrović prebacio na zadnjeg veznog, a to se osjeti i na igri same momčadi.

U 73. minuti pucali su Grgat i Z. Norac-Kevo, a domaćini priliku imaju u 76. minuti kada je nakon jedne duge lopte netko od domaćih igrača slabo reagirao na par metara od gola OSK-a.

U 78. minuti OSK dolazi u zasluženo vodstvo. Grgat je nanizao 4-5 domaćih igrača, ušao u kazneni prostor gdje je izdržao jedan nasrtaj da bi u drugom bio srušen te sudac bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Tom prigodom zbog psovanja je isključen I. Matulić. Nakon prekida od par minuta Z. Norac-Kevo je sigurno izveo kazneni udarac za slavlje OSK-a. OSK je s potom još više zagospodario terenom, a u 88. minuti novi pogodak u mreži gostiju. Z. Norac-Kevo je proigrao Grgata  koji se sjurio prema golu domaćih, imao je nekoliko rješenja za dodavanje, no odlučio je sve napraviti sam i nakon što je ušao u kazneni prostor odličnim udarcem lijevom nogom pogađa u rašlje za erupciju oduševljenja među OSK-ovcima. Nekoliko minuta kasnije Mandac je presjekao jednu loptu, prošao nekoliko domaćih igrača te odigrao pas Grgatu. Mandac je potom nastavio utrčavati prema drugoj vratnici dok je u međuvremenu Grgat probio lijevu stranu i prizemnom loptom pronašao Mandaca koji zabija sa 5-6 metara.  Nakon utakmice čula se pjesma iz gostujuće svlačionice. Domaćinima pohvale za prijem i ispraćaj.

Bila je ovo jedna od najboljih i najkvalitetnijih utakmica OSK-a u posljednje vrijeme, a u zadnjem kolu ovog dijela prvenstva u subotu OSK dočekuje Orkan. Bit će to teška utakmica no ukoliko se želi zadržati priključak s vrhom moraju se osvojiti tri boda.

Kartoniranih u redovima OSK-a nema, dok vjerujemo da će oni koji su ozljeđeni do subote biti spremni za utakmicu.

POSTIRA SARDI Postira

Postira, Igralište Podježice, 23.11., 14:00, 12. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  150.

OSK Otok

Suci: Ante Proso, Josip Borzić, Mario Vrkić. Delegat: Nikola Bekavac.

NK Postira Sardi

Strijelci: 0:1 – Grgat (2.), 1:1 – I. Matulić (30.), 1:2 – Z. Norac-Kevo s 11m (78.), Grgat (88.), Mandac (90.)

Žuti kartoni: Postira Sardi – Mićanović, I. Matulić, M. Matulić, Jakšić, Lukić, Baković

OSK – Grgat, Bašić

Crveni karton: Postira Sardi – I. Matulić