subota, ožujak 24, 2012
                  OSK - Orkan 1:2 (0:0) (Svalina)

Loše partije OSK-a u proljetnom dijelu su se nastavile i u ovom kolu. Tri boda iz Otoka je odnijela ekipa Orkana. Iako je OSK možda više puta bio bliže zgoditku, pobjeda Orkana nema niti jedne mrlje. Junak je bio Hrstić sa dva gola.

OSK je utakmicu započeo u standardnoj formaciji. Novosti su bile te da je Norac-Kevo igrao umjesto Dukića, a Banić je ušao u prvih 11 ispred Vardića i Svaline. Iako je ovaj poraz težak i bolan mora se priznati da je vidljiv kakav-takav napredak u igri OSK-a u odnosu na prijašnje utakmice. Trojka u napadu (Vuković-Bašić-Norac Kevo) je danas dosta mijenjala strane (što dosad nije bio čest slučaj) nastojeći tako zbuniti obranu Orkana.

Upravo je iskusni Norac-Kevo imao prvu prigodu kad je u 4. minuti njegov udarac glavom netko očistio s gol crte. Identična situacija u 13. Bašić je ubacio iz kornera, Norac-Kevo pucao u desni kut, ali golman Blažević odlično reagira. U 14. se Bašić probio po lijevoj strani i vratio loptu Baniću-Škoji koji je odmjereno pucao, ali Blažević je to pročitao. To je bila posljedna ozbiljnija prilika OSK-a u prvom poluvremenu.

U 19. Hrstić daje loptu u prostor za Perišića, Varvoda je brži ali neoprezno reagira te napadač domaćih dolazi do lopte ali pogađa vanjski dio mreže.

U 23. gosti su zaredali sa nekoliko kornera. Zatim slijede dvije velike šanse Orkana koje ih na kraju nisu puno koštale, a mogle su. U 33. Hrstić glavom pogađa stativu, a u 35. nakon odlične kontre u situaciji 1 na 1 Samardžić izlazio kao pobjednik nad Klarićem.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova, iako je bilo šansi sa obje strane.

U 52. Porobija je ubacio s lijeve strane, ali Bašić puca pokraj gola. U 54. nakon odlične lopte iz sredine Perišić ide na golmana, ali ga netko od igrača OSK-a stiže i otklanja opasnost.

U 65. Bašić ubacuje, a Svalinin udarac glavom odlazi iznad gola. Gosti su poveli minutu nakon. Dugu loptu u 16-ercu OSK-a Skelin je odlično primio i proslijedio na drugu stranu za Hrstića koji sa 10m zabija.

U 74. Vardić puca pored gola. Gol koji ide na dušu Samardžiću Hrstić postiže u 78. minuti. Sa 35-40m s desne strane je na spavanju uhvatio Samardžića. OSK nakon toga pritišće što rezultira golom u 84. Samardžić i Varvoda su kombinirali na desnoj strani nakon čega je Samardžić ubacio u sredinu za Svalinu koji matira Blaževića.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja.

OSK: Samardžić, Varvoda, Ruščić, Blažević, Porobija, Banić, Vuković, Šipić, Norac-Kevo, Banić-Škojo, Bašić.

Zamjene: Vardić, Svalina, Samardžić,

Orkan: Blažević, Pokrajčić, Lažeta, Ercegović, Lejo, Tomić, Mandurić, Birčić, Perišić, Klarić, Hrstić.

Zamjene: Skelin, Voloder, Mistrić

nk-oskotok @ 17:25 |Komentiraj | Komentari: 0