ponedjeljak, veljača 20, 2017

- OSK je očekivano izborio prolaz u drugo kolo županijskog kupa pobjedom od 3:1 nad Čaporicama-Trilj. Bio je ovo prvi službeni međusobni susret ova dva kluba u seniorskoj kategoriji.

Sama utakmica nije bila posebno atraktivna, OSK je sve dvojbe oko ishoda riješio sredinom drugog poluvremena, domaćin je dobro parirao, dobro stajao na terenu i nije dopustio OSK-u previše prigoda. Čaporice-Trilj u svojim redovima imaju dosta iskusnih igrača koji su prošli sve rangove natjecanja tako da nije bilo ni za očekivati nekakvu golijadu. Ipak, kako je utakmica odmicala OSK je bio nadmoćniji i na kraju ostvario pobjedu.

Službene debije za OSK su upisali Ivan Zebić i Bože Vuleta, a prve službene pogotke u dresu OSK-a upisao je Ivan Katić. Sva trojica su se predstavila u kvalitetnom svjetlu, ali isto tako je jučer bilo i indisponiranih pojedinaca u našoj momčadi.

Prvu prigodu bilježimo u 8. minuti - P. Bašić (Bosi) izveo je korner s desne strane, u sredini je najviše skočio Norac-Kevo no njegov udarac glavom odlazi preko gola. U 19. minuti P. Bašić (Bosi) pronalazi S. Banića-Škoju čiji udarac odlazi pokraj gola. Minutu poslije lijep potez Bašića-Šiške koji je primio loptu i iz okreta pucao lijevom nogom s 15-ak metara no dobro je reagirao domaći vratar Nevoljić i obranio taj udarac.

OSK do vodstva dolazi u 30. minuti kada je P. Bašić (Pero) ubacio iz slobodnog udarca, lopta je došla na drugu vratnicu do M. Bašića koji ju spušta u sredinu za S. Banića-Škoju, a kapetan OSK-a iz blizine trese domaću mrežu.

Domaćini su u 37. minuti imali priliku poravnati kada je A. Banić-Škoju skrivio kazneni udarac prekršajem nad Pavelom. Kapetan domaćih odlučio je sam izvesti najstrožu kaznu no bilo je to slabo - lopta je otišla iznad gola. U 40. minuti iz slobodnog udarca pucao je N. Bašić, a vratar odbio u korner. Nakon ubačaja iz kornera S. Banić-Škojo iz blizine puca glavom no lopta završava na gredi.

Prvu prigodu u drugom dijelu imaju domaćini kada je Kirevski dobro prošao po lijevoj strani i uputio odličan centaršut koji u pogodak ne pretvara Z. Norac-Kevo.

OSK je vodstvo povisio u 57. minuti kada je Katić svojom agresivnošću natjerao stopera domaćih na grešku te hladnokrvno lobovao vratara domaćih. U 61. minuti prigodu za domaćine ima Lizatović koji pogađa vratnicu nakon čega se lopta odbija do Z. Norca-Keve čiji udarac lijevom nogom odlazi pokraj gola.

U 66. minuti OSK je potvrdio pobjedu - sve je napravio Stipe Banić-Škojo, prošao dvojicu domaćih igrača, išao sam prema golu te na kraju nesebično, a nadasve "kapetanski", dodao loptu mladom Katiću koji šalje loptu u praznu mrežu za svoj drugi seniorski pogodak.

Vidjeli smo još nekoliko akcija OSK-a no udarci (najčešće s 20-ak metara) nisu bili precizni - pucali su Poljak, Bašić-Šiško, S. Banić-Škojo. U 85. minuti i domaćini postižu počasni pogodak - neobranjivo je lijevom nogom u suprotnu stranu pogodio branič domaćih Topalušić.

Sljedeća pripremna utakmica OSK-a na rasporedu je u srijedu kada na Gola brda stiže drugoligaš Dugopolje.

Čaporice-Trilj - OSK 1:3

Trilj - ŠC Luke

Gledatelja: 200

Sudac: Mario Jadrijević (Glavice). Pomoćnici: Miroslav Čalo (Trilj) i Mladen Labrović (Glavice).

Strijelci: 0:1 - S. Banić-Škojo (30.), 0:2 - Katić (57.), 0:3 - Katić (66.), 1:3 - Topalušić (85.)

Žuti kartoni: Čaporice-Trilj: Pavela (58.), Mirko Kavain (83.). OSK: N. Bašić (85.).

Čaporice-Trilj: Nevoljić, Topalušić, Miše Kavain (od 46. Vukić), Pešo, Bošnjak, Laco, Lizatović, Norac-Kevo (od 60. Odrljin), Lukin, Kirevski, Pavela (od 75. Mirko Kavain). Trener: Dujo Čović.

OSK: Bilandžić, A. Banić-Škojo (od 46. Zebić), P. Bašić (Pero), M. Bašić (od 52. Katić), Norac-Kevo, Poljak, N. Bašić, S. Banić-Škojo, Bašić-Šiško, P. Bašić (Bosi), Banić (od 67. Vuleta). Trener: Petar Bašić.

« » svi 2018