srijeda, lipanj 21, 2017
- U utorak je počelo jubilarno 10. izdanje memorijalnog turnira "Triljski branitelji" koji se u organizaciji NK Čaporice-Trilj odigrava na ŠRC Zdenko Pavela-Cato. Na turniru će nastupiti tri uzrasta, a jučerašnji i današnji dan su bili rezervirani za U-12 kategoriju, odnosno igrače rođene 2005. godine i mlađe.

Za OSK je nastupilo 17 igrača pod vodstvom Nediljka-Kreše Ercega, a naša momčad bila je smještena u grupu A s domaćinom Čaporicama-Trilj te Elektoprijenosom.

U prvoj utakmici OSK je poražen od Čaporica-Trilj s 2:1 koji su na početku susreta došli u vodstvo, a do kraja poluvremena nakon ubačaja iz kornera udvostručili vodstvo. OSK je pred kraj utakmice smanjio lijepim pogotkom Ivana Munivrane no vremena za nešto više nije bilo.

U sljedećoj utakmici OSK je uvjerljvo s 3:0 svladao Elektroprijenos. Našu momčad je u vodstvo doveo Matej Plavša koji je u nastavku utakmice postigao još jedan pogodak dok je priču pogotkom iz slobodnog udarca zaključio Marko Marinović.

Naša momčad završila je druga te je za ulazak u četvrtfinale morala razigravati s trećeplasiranom momčadi iz grupe B, Troglavom iz Livna. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka da bi odmah na početku drugog Troglav poveo te držao vodstvo sve do nekoliko minuta prije kraja kada Marko Marinović novim projektilom iz slobodnog udarca donosi OSK-u povratak u utakmicu. Kako do kraja utakmice nije bilo pogodaka uslijedilo je raspucavanje s 11 metara - naši igrači slavili su s 4:2, precizni su bili Marko Marinović, Šime Projić, Jure Milanović-Trapo i Ivan Munivrana dok je udarac Mateja Plavše vratar Troglava obranio. Troglav je pak postigao dva pogotka, a dva puta su pogađali okvir gola.

Uslijedilo je potom veliko slavlje naše momčadi koja je danas na rasporedu imala četvrtfinalnu utakmicu protiv Imotskog. U zanimljivoj utakmici OSK je bio bolji u prvom, a Imotski u drugom poluvremenu. Našu momčad u vodstvo dovodi Matej Plavše da bi nedugo potom Imotski poravnao. Naša momčad dobru igru kapitalizira novim pogotkom Plavše koji je zabio glavom nakon što mu je iz kornera ubacio M. Marinović. Imao je OSK do kraja prvog poluvremena još dvije prigode za povećati prednost no Plavša i Projić su pucali preko gola.

U drugom dijelu Imotski je zaigrao bolje, postigao četiri pogotka te slavio sa ukupnih 5:2. Nastupom naše momčadi možemo biti zadovoljni budući su ova dva godišta (2005. i 2006.) prvi put igrala skupa na velikom terenu.

OSK: Mihael Žižić, Tomislav Jurković, Luka Perković-Tabak, Luka Tadić-Šutra, Daniel Vuleta, Luka Marinović, Šime Projić, Ivan Munivrana, Jure Milanović-Trapo, Ivan Jukić, Marko Marinović, Ivan Botica, Jure Škopljanac-Mačina, Mateo Tadić, Matej Plavša, Stipe Bilokapić.

nk-oskotok @ 20:57 |Isključeno | Komentari: 0