ponedjeljak, lipanj 22, 2015
STIPE BANIĆ-ŠKOJO (34 NASTUPA / 2841 MINUTA / 10 POGODAKA) - jedini igrač koji je nastupio u svim utakmicama. Također, u njih 32 je startao od prve minute. Igrao je na nekoliko pozicija tokom prvenstva - napadač, polušpic i zadnji vezni, a njegova najupečatljivija utakmica bila je u 3. kolu protiv Jadrana KS kada je prvo postigao pogodak, a zatim stao na vrata i zamijenio isključenog Samardžića. "Šuker" je jedan od onih igrača koje otočka publika najviše cijeni, spreman je na suradnju u igri, a odlična skok-igra je jedna od njegovih najvećih kvaliteta.

IVAN NORAC-KEVO (31 NASTUP / 2694 MINUTE / 1 POGODAK) - nakon malo lošijeg ulaska u sezonu bivao je sve bolji kako je sezona odmicala i postao sigurna karika u obrani OSK-a te je sve susrete odradio na kvalitetnom nivou. Nekoliko susreta odigrao je na poziciji lijevog stopera dok je većinu sezone držao poziciju lijevog beka. Jedini pogodak postigao je u kup-pobjedi protiv Glavica.

MARIJAN SAMARDŽIĆ (31 NASTUP / 2680 MINUTA) - ovo mu je bila četvrta seniorska sezona i najbolja do sada u dresu OSK-a. Zaista mu se nema što prigovoriti jer je svojim obranama nerijetko donosio bodove. Odličan u situacijama 1 na 1, a posebno je briljantan bio u kup-susretima.

ZVONIMIR GRGAT (30 NASTUPA / 2349 MINUTE / 4 POGOTKA) - jedan od najboljih igrača u momčadi OSK-a no nikako da do kraja bljesne, da u kontinuitetu iskaže sav svoj potencijal koji je uočljv "na prvu". Brzina, tehnička potkovanost i primanje lopte u trku su njegove najveće vrline, a najbolju partiju pružio je u susretu protiv Postira Sardi kada je postigao dva pogotka, a još dva namjestio.

HRVOJE MANDAC (29 NASTUPA / 2520 MINUTA / 2 POGOTKA) - stasiti stoper OSK-a bio je pouzdan u obavljanju svojih zadaća tokom cijele sezone. Njegovo iskustvo mnogo je pomoglo cijeloj momčadi, a stigao je postići i dva pogotka. Na terenu i van njega uvijek odmjeren i pozitivan po momčad. Igra jednostavno i bez kompliciranja, a u skoku je nenadmašan.

BOŽE POLJAK (29 NASTUPA / 2480 MINUTA / 4 POGOTKA) - fizički jedan od najmoćnijih igrača OSK-a, ore po sredini terena. U drugom dijelu sezone bio je dosta bolji jer i sam priznaje da mu je trebalo vremena da uđe u ritam utakmica. Specijalnost su mu udarci sa distance, a njegovu ljevicu posebno će pamtiti vratar Slavena. Sve u svemu opravdao je očekivanja koja su bila kada je prošlo ljeto stigao u OSK.

ANTE BANIĆ-ŠKOJO (29 NASTUPA / 2371 MINUTA / 4 POGOTKA) - nakon što u prva dva kola nije nastupio u trećem je dobio priliku od prve minute. Bio je to u Kaštel Sućurcu gdje je postigao pobjednički pogodak te je poslije toga je igrao standardno sve do ozljede protiv Mosora. Počeo je kao krilo/napadač da bi ipak preostali dio sezone igrao kao desni bek gdje je pružao odlične partije, a ta pozicija mu i najbolje leži.

JOSIP VARDIĆ (29 NASTUPA / 1624 MINUTA / 2 POGOTKA) - zadnji vezni, po potrebi je igrao i na poziciji desnog beka. Odličan u razgradnji protivničkih napada, a svojim ulaskom često bi razbio ritam protivnika. Većinom ulazio s klupe, postigao dva pogotka, a najbolju partiju pružio je u 3:0 pobjedi u Tučepima.

NIKOLA BAŠIĆ (28 NASTUPA / 2140 MINUTA / 10 POGODAKA) - u ovoj sezoni postigao je 10 pogodaka i imao 8 asistencija što su za veznog igrača odlične brojke. Svojim pogocima donio neke važne bodove, a kvalitetnu sezonu zaključio je prekrasnim pogotkom protiv Slavena u posljednjoj utakmici sezone. Cijelu sezonu igrao kao centralni vezni igrač osim posljednje dvije utakmice gdje je silom prilika igrao desnog braniča.

DOMINIK PLAVŠA (24 NASTUPA / 807 MINUTA / 2 POGOTKA) - u svojoj prvoj seniorskoj sezoni nastupio 23 puta, češće je ulazio s klupe, ali je također u nekoliko važnih susreta igrao u prvoj postavi. Krilni napadač od kojeg se očekuje da još više napreduje jer potencijal je vidljiv.

DINO LJUBAS (21 NASTUP / 1890 MINUTA / 1 POGODAK) - stigao je u zimskom prijelaznom roku i opravdao epitet pojačanja. Igrao u svim utakmicama drugog dijela sezone te postigao jedan pogodak, ali vrlo vrijedan. Bilo je to u susretu protiv GOŠK-a, a Ljubas je zabio u 90. minuti s 25-30 metara udaljenosti. Posebno je dobre partije pružao u "jačim" utakmicama.

PETAR BAŠIĆ (21 NASTUP / 1799 MINUTA / 3 POGOTKA) - trener-igrač OSK-a odigrao je sve susrete otkako je stigao. Igrao je na mnogo pozicija tijekom polusezone - zadnji vezni, polušpic, napadač, desno krilo, lijevo krilo, a u jednom susretu čak je igrao i kao stoper. Iako nije imao neki golgeterski učinak (3 pogotka) asistirao je čak 9 puta. Pred kraj sezone slomio ruku no ni to ga nije spriječilo da pruži svoj doprinos u preostalim susretima.

NINO VUČEMILOVIĆ-ALEGIĆ (20 NASTUPA / 1715 MINUTA / 18 POGODAKA) - sjajni napadač koji je zimus stigao u OSK predstavio se u odličnom svjetlu. Forma mu je bila na visini tokom cijelog drugog dijela sezone što pokazuje i broj pogodaka. Propustio tek jedan susret radi lakše ozljede.

ZVONIMIR NORAC-KEVO (18 NASTUPA / 675 MINUTA / 5 POGODAKA) - iskusni napadač važniju rolu igrao je na jesen kada je postigao ovih 5 pogodaka, a bili su to odreda sve važni pogoci. U drugom dijelu igrao manje, većinom ulazio s klupe.

MARKO TADIĆ (16 NASTUPA / 522 MINUTE) - junior OSK-a  podjednako je igrao u oba dijela sezone. Igrao je prosječno 32 minute po susretu što je za ulaznog juniora više nego dobro, a za njega će zasigurno biti još prilika jer se pokazao kao zanimljiv igrač. Igra na poziciji lijevog krila, a uz brzinu ima i dobar centaršut. Asistirao za dva pogotka.

HRVOJE VARVODA (11 NASTUPA / 751 MINUTA) - sve nastupe zabilježio u jesenskom dijelu gdje je bio više-manje standardni prvotimac na poziciji desnog beka, u drugome je nastupao samo u pripremnim utakmicama. Najbolju utakmicu odigrao je u Postirama.

MARIN SAMARDŽIĆ (11 NASTUPA / 727 MINUTA) - iskusni branič u jesenskom dijelu igrao je u 9 utakmica, gotovo sve u prvoj postavi. S druge strane na proljeće je igrao manje, samo dva puta. Igrao na poziciji stopera i desnog beka.

ANĐELKO ŠIMUNOVIĆ (11 NASTUPA / 332 MINUTE / 1 POGODAK) - u jesenskom dijelu zabilježio 10 nastupa, nekoliko puta je igrao u početnoj postavi. Postigao je jedan pogodak (u prvom kolu protiv Tekstilca), a igra na poziciji veznog igrača/polušpice. U drugom dijelu nastupio tek u posljednjem susretu protiv Slavena jer se dugo oporavljao od ozljede zadobivene u pripremnom periodu.

DUJE BANIĆ (10 NASTUPA / 900 MINUTA / 2 POGOTKA) - Banić je za OSK nastupao u jesenskom dijelu te postigao dva pogotka, a onaj protiv Jadrana (T) OSK-u je donio 3 boda. Na zimu je prešao u susjedni NK Junak. Igrao na poziciji stopera.

ALEN SAMARDŽIĆ (10 NASTUPA / 246 MINUTA / 1 POGODAK) - igrao u 6 utakmica na jesen i 4 na proljeće. Pogodak postigao u kup-pobjedi u Vrlici. Član momčadi bio do kraja veljače, nakon toga prestao sa igranjem. Igrao na poziciji desnog krila, posjeduje brzinu i bogatu lepezu driblinga. Odličan igrač malog nogometa.

FRANKO ŽIŽIĆ (9 NASTUPA / 352 MINUTE) - ulazni junior OSK-a seniorskoj momčadi se priključio u drugom dijelu. Igrao na svim pozicijama u obrani, najbolju partiju pružio u Baškoj Vodi, a vrlo dobro je igrao i na poziciji stopera u teškoj utakmici protiv Postira Sardi.

NEVEN-IVAN VUKAS (7 NASTUPA / 140 MINUTA) - junior OSK-a u ljetnim pripremama nastupio je u baš svim utakmicama no u prvom dijelu nije dobio priliku u službenim utakmicama. Na proljeće igrao 7 puta. Igra na poziciji napadača.

DENIS GILIĆ (5 NASTUPA / 283 MINUTE) - malo nastupao ove sezone, dva nastupa na jesen i tri na proljeće. Zbog poslovnih obveza odustao od igranja. Igrao na poziciji lijevog beka.

IVAN MARKOVIĆ (4 NASTUPA / 316 MINUTA) - pričuvni vratar OSK-a ove sezone nastupio je u 4 utakmice, po dvije u svakoj polusezoni.

IVAN GRGAT (3 NASTUPA / 270 MINUTA) - nekoliko sezona standardni igrač OSK-a u ovoj sezoni nastupio je tri puta nakon čega je prekinuo s nogometom te otišao studirati u Pulu. Ipak, aktivno prati rezultate svog kluba i redovito upućuje poruke podrške. Igrao na pozicijama lijevog krila i lijevog beka.

IVICA BAŠIĆ (2 NASTUPA / 75 MINUTA) - ulazni junior OSK-a koji igra na poziciji desnog beka ove sezone nastupio dva puta. Dobro radi na treninzima, strpljivo čeka svoju prigodu te će ju zasigurno i dočekati.

STIPE PUTNIK (1 NASTUP / 25 MINUTA) - iskusni veznjak nastupio je samo u jednom susretu u uvodnom dijelu sezone.

nk-oskotok @ 11:58 |Isključeno | Komentari: 0