subota, rujan 7, 2013
- Na najbolji mogući način je OSK otvorio novu sezonu. Sa visokih 8-1 na Golim Brdima je poražena Sloga, novi član 1. ŽNL. U jednoj od najvećih pobjeda OSK-a u povijesti vidjelo smo sjajnu igru domaćih uz nekoliko zaista prekrasnih pogodaka.

Momčad je djelovala zrelo, u svakom trenutku je postojao jasan plan pa se stoga nije ni očajavalo kada je Sloga došla u vodstvo. Navijačima je tada u mislima odmah bila utakmica 1. kola prošle sezona između OSK-a i Vinjana kada je OSK nakon pola sata igre imao minus od dva pogotka da bi do kraja preokrenuo rezultat.

OSK je krenuo u 4-2-3-1 formaciji. Obrana je bila standardna, par zadnjih vezni su bili Bašić i Bašić-Šiško, dok je u napadu najistureniji bio Norac-Kevo.

Uvod je bio izjednačen, standardno ispitivanje snaga. Potom OSK preuzima inicijativu te nekoliko puta prijeti. Prvo je Bašić pucao preko gola da bi se zatim u dvije prilike našao Dukić no bez učinka. Gosti u vodstvo dolaze u 16.minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca lopta dolazi do Matasa koji poentira u bliži kut. Na sličan način je OSK poravnao samo dvije minute poslije. Bašić-Šiško je ubacio iz slobodnog udarca, S. Banić-Škojo puca glavom, vratar gostiju brani taj udarac, ali se lopta odbija do Norca-Keve koji se našao na pravom mjestu i rutinski zatresao mrežu.

U 23. minuti dolazi do preokreta. Akcija je počela od obrane. Stoper Banić je odlično povukao loptu i osvojio dosta prostora. Potom Z. Grgat dodaje Bašić-Šiški, a veznjak OSK-a snažnim prizemnim udarcem sa 18 metara pogađa suprotni kut. U prilikama su potom bili Dukić i Norac-Kevo. Pred kraj poluvremena udarcem sa 23 metra zaprijetio je Bašić, ali je golman Sloge taj pokušaj obranio te se sa rezultatom 2-1 otišlo na odmor.

Već na samom otvaranju drugog poluvremena OSK dolazi do povećanja vodstva. Nakon ubačaja iz kornera glavom puca Stipe Banić-Škojo, a slično kao i kod prvog pogotka lopta dolazi na drugu vratnicu do Norac-Keve koji ne propušta ovakve zicere. Svoju odličnu partiju iskusni napadač OSK-a je okrunio hat-trickom u 55. minuti. Bašić je pronašao Dukića, ovaj probija lijevu stranu i ubacuje za Norac-Kevu koji je nakon ovog pogotka zamijenjen uz aplauz tribina.

Na 5:1 povisuje Petar Bašić-Šiško fenomenalnim udarcem iz slobodnog udarca. Sa 28 metara je pogodio u rašlje za visoku prednost OSK-a. Bio je to njegov drugi pogodak na susretu.

Gosti potom pokazuju znakove živote, ali udarac Marovića odlazi preko gola. U 61. minuti u strijece se upisao i Dukić. Iz jednog od brojnih kornera OSK-a ubacio je Bašić, a Dukić glavom pogodio mrežu gostiju.

U 67. minuti Ivan Grgat, koji je unio dosta živosti po lijevoj strani, centrira a stoper gostiju Podrug glavom šalje loptu u svoju mrežu.

Točku na i stavio je Ante Banić-Škojo samo dvije minute nakon što je ušao u igru . Do kraja je OSK imao inicijativu, no bez većih prilika.

Sljedeće kolo OSK gostuje kod Uskoka.

OSK Otok

Otok, ŠC Gola Brda, 07.09., 17:00, 1. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  100

SLOGA Mravinci

Suci: Marino Majstrović, Josip Borzić, Hrvoje Ćatipović. Delegat: Denis Abramac

NK OSK

Strijelci:                        0:1 – Matas (16.), 1:1 – Norac-Kevo (18.), 2:1 – Bašić-Šiško (23.), 3:1 – Norac-Kevo (47.), 4:1 – Norac-Kevo (55.), 5:1 - Bašić-Šiško (58.), 6:1 -  Dukić (61.) 7:1 – ag.Podrug (67.), 8:1 – A. Banić-Škojo (74.)

Žuti kartoni: Sloga – Marović, Trumbić

Kapetani: Stipe Banić-Škojo, Jerko Veža