nedjelja, rujan 14, 2014
- Jučer su seniori OSK-a igrali susret 2. kola 1. ŽNL protiv Uranije koja je bila podređena većinu utakmice no uspjela je sačuvati vodstvo stečeno nakon nepune minute igre.

Tako nakon dva odigrana kola OSK na kontu ima tek jedan bod, a slijedi gostovanje kod lanjskog trećeligaša Jadrana KS.

Pozitivno je to da je igra ipak bila na kudikamo većem nivou od one u susretu protiv Tekstilca, no nije se uspilo iskoristiti brojne prilike.

U odnosu na momčad koja je nastupila protiv Tekstilca bile su tri promjene. Nakon odrađene suspenzije u momčad se vratio stoper Banić, umjesto Vardića u momčad je ušao Bašić, a umjesto Z. Grgata na desnom krilu igrao je A. Samardžić.

Prvu priliku već nakon 20-ak sekundi ima OSK kada je pucao Bašić. Odmah nakon toga gosti su poveli. Još nije prošla puna minuta igre kada je Lončar poslao dijagonalu na desnu stranu gdje I. Norac-Kevo ne reagira dobro, loptu uzima Matković i centrira, a na 7-8 metara uklizava Tomaš za vodstvo, a kasnije se pokazalo i pobjedu svoje momčadi.

Nakon početnog šoka trebalo je malo vremena da igrači OSK-a povežu konce. Imao je OSK nekoliko prilika, u dva navrata je za malo zakasnio Z. Norac-Kevo, jednom je pucao Bašić, a najbolju, stopostotnu priliku propustio je Poljak u 35. minuti. Bila je to sjajna akcija OSK-a u nekoliko poteza, a sam ispred vratara gostiju na 11-12 metara našao se veznjak OSK-a i loše pucao prebacivši cijela vrata.

Jednu od rijetkih prilika gostiju imao je Andrijašević no previše je oklijevao i ista je propala.

U drugom dijelu se nastavilo više-manje u istom ritmu. Z. Grgat je odmah nakon ulaska u igru imao sjajnu priliku no njegov prvi udarac vratar je obranio, a drugi je završio na vratnici.

Nakon njega pokušao je i Banić-Škojo čiji udarac iz okreta završava pokraj gola. Nakon jednog prekida u prilici je i Banić no loše reagira.

Gosti su svoju priliku čekali iz kontri, sa 9 igrača iza lopte, tek je Lončar bio isturen. Imali su gosti jedan dobar udarac no otišao je iznad gola OSK-a.

Zaprijetio je dobro i Šimunović udarcem u bliži kut no i to brani Tomić. Posljednju priliku imao je Varvoda čiji je udarac sa 20-ak metara završio tik uz vratnicu.

Sve u svemu, bio je ovo neočekivani kiks, a priliku za iskupljenje igrači OSK-a imaju u subotu u Kaštel Sućurcu što neće biti nimalo lagan zadatak.

Otok, ŠC Gola Brda, 13.09., 16:30, 2. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  200.