srijeda, travanj 20, 2016
- Utakmica 26. kola 3. HNL Jug između OSK-a i Vala prekinuta je na poluvremenu zbog velikog nevremena (kiša, tuča, vjetar, grmljavina) i zbog terena koji je bio natopljen vodom te je kao takav predstavljao opasnost za igrače, a i nije bilo mogućnosti za normalnu igru.

Što se tiče odigranih 45 minuta bolji dojam ostavila je gostujuća momčad koja je imala izglednije prigode.  U 9. minuti Čulić je izveo slobodan udarac s dosta velike udaljenosti te umalo iznenadio vratara OSK-a Samardžića. U 15. minuti isti igrač odlično podvaljuje loptu za Pedišića čiji udarac iskosa brani vratar OSK-a. U 25. minuti s lijeve strane ubacio je Duvnjak, a u dobroj poziciji Pedišić puca iznad gola.

OSK je teško dolazio u poziciju da ugrozi vratar gostiju, sve ubačaje stoperi Vala su lako čistili. Tek u 33. minuti bilježimo pokušaj N. Bašića koji od bloka odlazi u korner, a tri minute kasnije udarac je okušao i I. Samardžić.

Do kraja poluvremena nije bilo prigoda, a posljednjih 5 minuta igre počelo je puhati i padati kiša te se već tada dalo naslutiti da se sprema nevrijeme. Do tada su uvjeti bili idealni za igru.

Nakon pauze na poluvremenu igrači su istrčali na teren no već nakon 10-ak sekundi su se vratili zbog tuče koja je počela padati. Padaline nisu prestajale, stvorilo se dosta lokvi te je glavni sudac s kapetanima utvrdio kako ne postoje uvjeti za nastavak utakmice.

Prema pravilniku utakmica se mora odigrati u roku od 24 sata, no s obzirom da je u pitanju radni dan te da je dosta igrača obiju momčadi u radnom odnosu i neće moći prisustvovati utakmici klubovi su odmah nakon utakmice uputili potpisani i ovjereni dopis u kojem su zatražili od povjerenika natjecanja da omogući da se utakmica odigra 27.04.

OSK - Val 0:0 (prekid u 45. minuti)

Otok - ŠC Gola brda

Gledatelja: 300

Sudac: Marino Majstrović (Split), Josip Katuša (Raštane D.), Neven Šimunac (L. Ostrovačke). Četvrti sudac: Damir Silić (Dicmo). Delegat: Denis Abramac (Kaštel Novi).

OSK: M. Samardžić, A. Banić-Škojo, P. Bašić (Pero), Karamarko, Poljak, S. Banić-Škojo, Bašić-Šiško, N. Bašić, Grgat, Banić, I. Samardžić. Klupa: Marković, M. Bašić, Šibenik, Tadić, A. Samardžić, Vukas, P. Bašić (Bosi). Trener: Petar Bašić-Bosi.

Val: Karin, Grubić, T. Ljubas, Duvnjak, Čulić, Pedišić, Grbavica, Kustura, Caktaš, Batovanja, D. Ljubas. Klupa: Markulin, Mić, Sunara. Trener: Zdenko Adamović.