ponedjeljak, studeni 10, 2014
- Nakon poraza u prošlom kolu u Prološcu nogometaši OSK-a osvojili su jučer sva tri boda na gostovanju u Mravincima. Završilo je 2:4, a sve je bilo riješeno već u prvih 45 minuta kada je naša ekipa imala prednost od 4:1. U drugom dijelu su domaćini uspjeli tek smanjiti rezultat no ništa više od toga.

Gotovo sve što su nogometaši OSK-a uputili prema domaćem golu u prvom dijelu je ušlo u mrežu.

U redovima OSK-a nije bilo izostanaka tako da je Labrović imao slatke brige oko izbora sastava. S druge strane, u redovima domaćih nedostajalo je nekoliko standardnih igrača tako da je OSK relativno lako izborio 3 boda.

OSK prvi put prijeti u 3. minuti kada je udarac okušao Zvonimir Grgat koji je jučer bio iznimno raspoložen i ponajbolji u redovima OSK-a. U 12. minuti OSK je poveo. Bio je slobodan udarac za OSK na nekih 25 metara od gola domaćih. Igrači OSK-a su se umjesto izravnog udarca odlučili na kombinaciju – Bašić je dodao loptu, Marin Samardžić je propušta kroz noge da bi na nju potom natrčao Mandac i jakim i preciznim udarcem zatresao mrežu domaćih.

Već u sljedećem napadu OSK je povećao vodstvo. Grgat je u kaznenom prostoru prošao Mikasa koji ga ruši, a glavni sudac bez puno razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator je bio Nikola Bašić.

Umjesto da nakon toga utakmica uđe u mirnije vode domaćini se vraćaju. Slobodni udarac na 22-23 metra izveo je Franić, u skoku su bili Mandac i Mikas, nitko od njih ju nije dirao i iznenadila je vratara Samardžića.

Nakon toga u dvije dobre situacije bio je domaći napadač Lozić no loše je reagirao. U 30. minuti OSK je povećao prednost. Bašić je izveo prekid s desne strane, uz aut-liniju, a na prvoj stativi je Stipe Banić-Škojo najbolje reagirao i jakim i preciznim udarcem glavom zatresao mrežu domaćih.  U 41. minuti u strijelce se upisao i njegov brat Ante. Vardić je dao odličnu dijagonalu, a Ante je preciznim udarcem glavom prebacio domaćeg vratara za veliku prednost OSK-a. Do kraja poluvremena još jednom je zaprijetio S. Banić-Škojo.

U drugo poluvrijeme bolje ulaze domaćini koji su zaigrali s tri napadača. Prvo je u 47. zaprijetio Maloča no pucao je točno u vratara Samardžića. Nakon njega zaprijetio je i Mrkić u 53. minuti no rezultat se nije mijenjao.

U 60. minuti neugodan udarac domaćih nakon kratkog dodavanja iz slobodnog udarca Samardžić je sjajno obranio. Dvije minute kasnije A. Banić-Škojo proigrava Grgata koji je izašao sam pred vratara Sloge koji čita njegovu namjeru i brani udarac napadača OSK-a.

U 65. minuti Grgat je u ulozi asistenta, dao je sjajnu dubinsku loptu za Varvodu koji se sjurio desnom stranom i pucao, ali lopta završava na vratnici.

U 74. Sloga smanjuje na 2:4 što je bio i konačan rezultat. Dvaput je Samardžić odlično branio udarce Mrkića, treći put ne uspijeva, a udarac ne uspijevaju blokirati ni braniči OSK-a.

U 85. bilježimo udarac Lauša, a u 87. u velikoj je prilici A. Banić-Škojo. Grgat je sjajno prošao po lijevoj strani i ušao u sredinu te odigrao povratni pas za A. Banić-Škoju koji puca iz prve i to loše umjesto da primiri loptu.  Do kraja je OSK mirno priveo utakmicu kraju te je trenutno 8. sa 14 bodova. U sljedećem kolu, u subotu, na Golim brdima gostuje Jadran iz Tučepa.

SLOGA (M) Mravince

2

Mravince, Igralište Glavica, 09.11., 14:00, 10. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  100.

4

Suci: Ivan Kalinić, Miroslav Čalo, Paško Mandić. Delegat: Tonći Grozdanić.

NK Sloga (M)

Strijelci: 0:1 – Mandac (12.), 0:2 – Bašić s 11m (14.9, 1:2 – Franić (19.), 1:3 – S. Banić-Škojo (30.), 1:4 – A. Banić-Škojo (41.), 2:4 – Mrkić (74.)

Žuti kartoni: Sloga (M) – Mrkić, Jurić