subota, rujan 21, 2013
- Utakmica trećeg kola između OSK-a i Vinjana razvršila je razočavarajuće po navijače OSK-a. Gosti iz Vinjana su iskoristili svoje prilike i kući odnijeli tri velika boda. Ovo je Vinjanima tek druga pobjeda u Otoku u posljednjih 20 godina, a ujedno su i srušili niz nepobjedivosti OSK-a na Golim Brdima koji je trajao 17 utakmica. Danas je bilo previše neraspoloženih igrača u redovima OSK-a i to je na koncu i kažnjeno.

Obrana OSK-a doživjela je dosta rošada. Zbog ozljede na raspolaganju Borisu Paviću nije bio važan kotačić ekipe - Ante Tolj. Tako je obrana nastupila u sastavu Runje-I. Samardžić-Banić-I. Grgat. Nakon pola sata Runje i Samardžić su zamijenili pozicije. Ostatak ekipe je bio standardan. U drugom poluvremenu OSK je igrao s trojicom igrača u obrani.

U uvodu nije bilo prilika, a Vinjani do vodstva dolaze u 8. minuti. Jedan duel Ilije Samardžića i nekoga od gostujućih igrača sudac Krišto je okarakterizirao kao prekršaj za kazneni udarac, a siguran realizator je bio Marin Slišković. Na tu odluku je Pavić burno reagirao te ga je sudac isključio.

Tek nakon toga je OSK počeo igrati, a prvi put je zaprijetio u 12. minuti preko Norac-Keve. Nedugo potom je dvaput u razmaku od dvije minute sa udarcima iz daljine pokušao Petar Bašić-Šiško, no Radeljić je siguran. U 20. minuti se Norac-Kevo izborio za poziciju te pucao pored gola. U 22. minuti Perković-Šantar je probio lijevu stranu i sjurio se u 16-erac OSK-a. Srećom po domaći sastav odlučio se za udarac iako je u sredini njegov suigrač samo čekao da mu odigra povratnu loptu.

U 25. glavom je pucao Stipe Banić-Škojo, a u 32. ponovno Norac-Kevo. Minutu potom pucao je i Dukić, koji je danas bio jedan od boljih u redovima OSK-a.

U drugo poluvrijeme OSK je ušao odlučan da preokrene utakmicu i prvu priliku ima u 51. minuti. Z. Grgat je probio desnu stranu i ubacio, a Norac-Kevo glavom puca preko gola. Zatim udarac Dukića odlazi malo pokraj gola. Kanonada se nastavlja i u 60. opet prijete Norac-Kevo i Bašić.

U trenutku kad je OSK igrao va banque odlični napadač gostiju Nuić imao je priliku povećati vodstvo Vinjana no neshvatljivo je loše reagirao kada je išao sam prema vrataru OSK-a. Izjednačenje dolazi u 74. minuti. Dukić je pucao, a rezervni golman Kukulj loptu odbija u gredu te na nju natrčava Banić-Škojo i posprema ju u mrežu. Očekivala se tada opsada gola Vinjana, no osim udarca Bašić-Šiške OSK nije imao prilika. U samom finišu susreta Vinjani su postigli dva gola, prvo je odlično odigranu kontru realizirao Kutleša, a u samoj nadoknadi je Zdilar sa svoje polovice pogodio mrežu OSK-a Uočio je da je vratar Samardžić izišao previsoko te je lopta nošena burom ušla u mrežu.

Na kraju, vidljivo je da danas realizacija nije bila na nivou. Vinjani su se predstavili kao čvrsta i organizirana ekipa te su, mora se priznati, sjajno reagirali nakon primljenog pogotka. OSK će priliku za iskupljenje za ovaj poraz imati u subotu kada gostuje kod GOŠK-a.

1

Otok, ŠC Gola Brda, 21.09., 16:30, 3. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  150.

VINJANI Donji Vinjani

3

Suci:Antonio Krišto, Mate Mladina, Marko Kraljević. Delegat: Marijan Čotić

Strijelci: 0:1 – M. Slišković sa 11m (8.), 1:1 – Banić-Škojo (74.), 1:2 – Kutleša (90.), 1:3 -  Zdilar (90.)

Žuti kartoni: OSK – Bašić, Runje, Banić, I. Samardžić