subota, listopad 27, 2012
- Igrači OSK-a su i po treći put ove sezone poraženi u gostima. Ovaj put je sa 3:0 slavio Omladinac uz hat-trick Stipe Vrdoljaka.Što se tiče sastava OSK-a umjesto standardnih Marijana Samardžića i Ante Porobije koji su ovo kolo pauzirali zbog tri žuta zaigrali su Ivan Marković i Ilija Samardžić.

Samu utakmicu je bolje otvorio OSK te je početak izgledao vrlo obećavajuće. U 4. minuti Varvoda je probio desnu stranu ali domaći braniči u zadnji tren blokiraju Zvonimira Grgata. Minutu poslije Z. Grgat je dao dobru loptu za Banić-Škoju koji puca u bliži kut a Perica nogom odbija. Bila je to sjajna prilika za šokirati domaćine odmah na početku.Omladinac prijeti u 11. minuti preko "desetke" Božine ali Marković njegov udarac odbija u korner. Domaći su u vodstvo došli prilično jednostavno u 15. minuti. Igrači OSK-a su izgubili loptu u veznom redu, a domaći iz nekoliko dodavanja doveli Vrdoljaka oči u oči sa Markovićem koji je bio bespomoćan. Samo tri minute poslije još jedan hladan tuš za OSK. Perica je istrčao sa svojih vrata da spriječi kontru OSK-a te napamet ispucao loptu koja prolazi kroz igrače OSK-a a do nje dolazi sjajni Vrdoljak i podiže vodstvo domaćih.

U 21. Matković pogađa gredu, a u 37. Vrdoljak zabija svoj treći gol i postavlja, pokazati će se kasnije, konačan rezultat.Uvodni dio drugog dijela pripao je Omladincu, a ostatak utakmice u potpunosti igračima OSK-a koji nisu iskoristili brojne prilike da smanje vodstvo i dovedu domaće u nezgodnu situaciju. Jednu takvu priliku propustio je Banić-Škojo na dodavanje Z. Grgata.

U 68. i 80. opasno je prijetio Ivan Grgat, inače danas najbolji igrač u redovima OSK-a. Potom je dvije prilike imao Sučić ali su oba neslavno propala. Zadnji pokušaj imao je Samardžić u samom finišu susreta.

Unatoč teškom terenu, prikazana je kvalitetna igra. Domaćini su bili bolji u duelima i skokovima te se to pokazalo presudnim. OSK je pak opet stvorio mnogo prilika u gostima, ali te prilike se nikako ne uspijevaju realizirati.Dodajmo da je svoj debi zabilježio i Ante Grgat (1995.) na poziciji lijevog bočnog.