srijeda, svibanj 11, 2016
- Seniori OSK-a jučer su putovali na otok Korčulu, u Blato, gdje su odigrali zaostalu utakmicu 27. kola 3. HNL Jug koja se trebala igrati 27.04., no otkazana je zbog poplavljenog terena u Blatu. Prvo je ovo gostovanje OSK-a na Korčuli, a impresije koje nosimo su više nego dobre. Osim rezultata, naravno. Slavio je na kraju Zmaj s 3:0 koji je time prekinuo svoj niz bez pobjede (9 utakmica), ali i OSK-ov bez poraza (7 utakmica).

OSK je na ovo gostovanje otišao oslabljen neigranjem 6 igrača - Banića, I. Samardžića, A. Samardžića, S. Banić-Škoje, N. Bašića i Grgata koji su izostali zbog radnih obaveza.

Po prvi put je startao Šibenik, na desnom beku, a s njim su u obrani još bili P. Bašić (Pero), Karamarko i Norac-Kevo. Dva zadnja vezna bili su Poljak i M. Bašić, ispred njih Bašić-Šiško, na desnom krilu A. Banić-Škojo, na lijevom Plavša, a u vrhu napada P. Bašić (Bosi). Prigodu su dobila i tri mlada igrača - Vukas, Tadić i Marin Samardžić, a svoju minutažu posebno dobro je iskoristio Vukas.

Nije dobro počelo za OSK, domaćini su nakon nepunih 15 minuta igra imali dva pogotka prednosti. Zmaj je poveo u 8. minuti, s desne strane ruba 16-erca pucao je Sardelić, Samardžić je obranio taj udarac no na odbijenu loptu natrčava Lipotić te ju šalje u mrežu.

Do 14. minute minute ništa se nije događalo, a Zmaj je tada povećao vodstvo. S desne strane centrirao je Sardelić, lopta u ruku pogađa Karamarku te sudac pokazuje na bijelu točku s koje je precizan Jerko Šeparović.

U 36. minuti bilježimo odličnu akciju OSK-a s nekoliko brzih dodavanja koju je sa dva udarca, oba u blok, okončao Bašić-Šiško. Minutu kasnije na drugoj strani šansa za Zmaj - odlični Vrkić ušao je u 16-erac te potkopava loptu koju refleksnom rekacijom dodiruje Samardžić, dovoljno da umjesto u mreži završi na gredi.

U 39. minuti loše je reagirala obrana OSK-a, lopta je došla do usamljenog Žanetića koji sa 10-ak metara pucao snažno, ali i u gredu. Imao je OSK dosta sreće u ovoj situaciji.  U 42. minuti nova dobra šansa za OSK, Šiško je prošao čuvara, odigrao do Marka Bašića koji loptu odmah proslijeđuje na lijevu stranu do Plavše čiji udarac iz prve ide po sredini gola.

U drugo poluvrijeme bolje je ušao OSK. U 53. minuti s 25 metara pucao je P. Bašić (Bosi), lopta je otišla pored desne vratnice. Dvije minute kasnije u šansi je Plavša koji je iskosa išao prema golu Zmaja no završni udarac bio mu je slab. Malo pomalo ritam utakmice je padao, Zmaj je čuvao vodstvo, a OSK nije imao prave ideje kako ugroziti domaći gol. U 83. minuti jedna bezazlena situacija, odnosno manjak komunikacije kao i kod pogotka Kamena u prošloj utakmici, rezultirala je kaznenim udarcem kojeg je izborio Vrkić. Napadač Zmaja sam je izveo najstrožu kaznu no Marijan Samardžić je pročitao njegovu namjeru i obranio udarac.

Ipak, tri minute kasnije i treća lopta završila je u mreži OSK-a - Cetinić je presjekao jednu povratnu loptu i poslao ju u mrežu. Do kraja nije bilo prigoda, a ovaj poraz nije ostavio većeg traga po našu momčad. Sada slijedi domaći susret s Mosorom, posljednjeplasiranom momčadi lige, a eventualna tri boda bi definitivno potvrdila ostanak OSK-a u 3. ligi. Ta utakmica na rasporedu je u 17 sati, a kod OSK-a nema kartoniranih ni ozlijeđenih.

Zmaj (B) - OSK 3:0

Blato na Korčuli - Igralište Zlinje

Gledatelja: 300

Sudac: Jerolim Čulina (Pridraga). Pomoćnici: Šime Žilić (Škabrnja) i Neven Šimunac (L. Ostrovačke). Četvrti sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Delegat: Roland Magzan (Split).

Strijelci: 1:0 - Lipotić (8.), 2:0 - Šeparović s 11m (15.), 3:0 - Cetinić (86.)

Žuti kartoni: Zmaj (B) - Perica.

Zmaj (B): Šarić-Hodžić, Baran, Perica (od 17. D. Cetinić), Špaleta, Didović, Sardelić (od 25. L. Cetinić), J. Šeparović, Žanetić (od 79. Marinović), Lipotić, Šarić, Vrkić. Klupa: V. Šeparović, J. Marinović, Prižmić, A. Marinović, Borovina. Trener: Slobodan Obradović.

OSK: Marijan Samardžić, Šibenik, P. Bašić-Pero, Karamarko, M. Bašić, Poljak, Bašić-Šiško, P. Bašić-Bosi (od 78. Tadić), Plavša (od 81. Marin Samardžić), Norac-Kevo, Banić-Škojo (od 58. Vukas). Trener: Petar Bašić-Bosi.

nk-oskotok @ 10:59 |Isključeno | Komentari: 0