ponedjeljak, lipanj 22, 2015
Jedna duga i uspješna karijera došla je do svog kraja. Bila bi i uspješnija da nije bilo velikog peha (teška ozljeda). Radi se o Zvonimiru Norcu-Kevi, dugogodišnjem igraču OSK-a i najboljem strijelcu u povijesti kluba. Tijekom 14 godina provedenih u OSK-u nastupio je u 352 službene utakmice i pritom postigao 172 pogotka, a ako njima dodamo i pogotke u prijateljskim susretima dolazimo do brojke od oko 250 pogodaka za OSK. Ništa drugo doli kapa do poda! Vjerovatno nema kluba u županiji čiju mrežu ovaj rođeni golgeter nije zatresao.

Popularni Zvone ili "Zakon" kako sam kaže dugo je razmišljao o ovoj odluci. Jer nije lako napustiti nešto u čemu si gotovo cijeli svoj život i što ti je bila svakodnevnica. Nešto o čemu si razmišljao u jutro, u podne i navečer. No dolaze mlađi i poletniji igrači te nema smisla da im se zauzima mjesto, a on će ionako biti uz momčad na svakom treningu ili utakmici te im svojim savjetima pomagati da budu bolji.

Gdjegod se išlo u goste prvo pitanje koje bi nas dočekalo je bilo: "A jel igra još stari Norac, jel doša?". Umjesto uobičajenog odgovora: "Da, igra, i još redovito zabija, i vama će danas" sada nam preostaje da pojašnjavamo kako je završio karijeru. I vjerovatno da mu prenesemo pozdrave od ovog ili onog. Neće nam biti teško.

Uvijek spreman za raspravu, komentiranje nogometnih tema i britku analizu često je pogađao u srž problema. Isto tako nerijetko je uskakao u trenucima kada OSK ne bi imao trenera pa je tako često vodio treninge pa i utakmice. Iako na pragu četvrtog desetljeća života u sebi još ima strasti za igranjem kakvu nemaju ni puno mlađi igrači od njega. Na terenu je imao samo jedan cilj, kako postići pogodak, a kad bi smo ga morali opisati kao igrača današnjim modernim nogometnim riječnikom nazvali bismo ga "fox in the box".

Od ukupnog broja pogodaka bez pretjerivanja 99% ih je postigao unutar 16-erca. Desnom nogom, glavom, lijevom nogom, špicom, petom, unutarnjom, vanjskom - nije bilo bitno kako - bilo je samo bitno da se mreža protivnika zatrese.

Zabijao je u prvoj i devedesetoj minuti, često i po nekoliko golova na utakmici, a jednom prigodom ih je zabio čak 5.

Svoj nogometni put započeo je sa 13 godina u pionirima Junaka, a tri i pol godine kasnije debitirao je za seniore. Sa 15 pogodaka potom je bio drugi strijelac 1. B lige te nakon toga odlazi u Split gdje se zadržao samo mjesec dana jer se pojavio interes Varteksa, tada trećeg kluba u državi. U Varteksu je bio dvije godine, ali je većinu vremena proveo na rehabilitaciji zbog loma noge na posljednjem treningu zimskih priprema. Poslije toga pokušao se vratiti u 1. ligu, ali bezuspješno. Nakon toga je nastupao za Mosor, Imotsku krajinu, Junak, Zmaj da bi posljednjih 14 godina proveo u klubu iz svog rodnog mjesta – OSK-u gdje je evo i okončao karijeru.

Zakon i dalje ostaje na poziciji klupskog ekonoma, a svečani oproštaj od aktivnog igranja upriličiti će se najverovatnije na turniru u Otoku krajem srpnja.

Na kraju jedno veliko hvala za sve pogotke kojima nas je uveseljavao!