petak, kolovoz 9, 2013
U prvom polufinalu 22. memorijalnog turnira "Luka Erceg i Ivan Kamber" OSK je u potpunosti nadigrao sinjskog Junaka i zasluženo slavio sa 3:0. Od početka su Otočani krenuli agresivno (u sportskim okvirima) i kvalitetno pokrivali prostor, dok je u napadu svaka akcija imala glavu i rep.

Taktički je ovo bila gotovo savršena utakmica. Bilo je nekoliko kratkih crnih rupa, ali to nije ništa čudno s obzirom na fazu priprema.

Na golu OSK-a je Labrović bio gotovo sasvim nezaposlen. Obrana ispred njega je bila čvrsta i pokretljiva, dok su rudarski posao na sredini terena odradili Bašić-Šiško i I. Samardžić. Dva Grgata na krilima - Ivan i Zvonimir su driblinzima izluđivali čuvare dok su u napadu Banić-Škojo i Dukić bili konstantna prijetnja.

Da OSK misli napraviti ozbiljan rezultat na ovom turniru pokazao je već sam uvod kada je Dukić zaprijetio nakon što je Banić-Škojo glavom prebacio loptu. Dvije minute poslije I.Samardžić se izborio za udarac na nekih 25m, odlično odapeo a vratar Junaka Grčić to odbija u korner.

Ipak, u 11. minuti Grčić je bio nemoćan. Zvonimir Grgat je uzeo loptu, u solo prodoru nanizao 4 igrača i pogodio Grčićev desni kut. Ovaj potez Zvonje je popraćen dugotrajnim apaluzom. Potom za Junak prijeti Vitić čiji udarac Labrović brani i lopta odlazi u korner. U 20. minuti ponovno jedan dobar pokušaj Dukića, da bi isti igrač povećao vodstvo tri minute kasnije. Lijevi bek OSK-a, Denis Gilić, je uputio odličan centaršut, a Dukićev udarac glavom odlazi u mrežu za povećanje vodstva.

U 28. Šiško je prošao na desnu stranu i ubacio, no Dukić je požurio i lopta mu je otišla iza leđa. U 38. minuti bilježimo dobar pokušaj Z. Grgata čiji je udarac otišao preko gola.

Na poluvremenu u redovima OSK-a nije bilo promjena. U 51. je postavljen konačan rezultat. Banić-Škojo je dao loptu Z. Grgatu u prazan prostor, a ovaj se poput brzog vlaka sjurio, pobjegao čuvarima i zaobišao Grčića koji ga ruši no na loptu natrčava Dukić i posprema je sa 10-ak metara.

Do kraja nije bilo većih prilika, OSK je kontrolirao rezultat i Junak osim par ubačaja i solo pokušaja nije ništa značajnije napravio. Ovom pobjedom OSK je prošao u finale turnira koje se igra u nedjelju i u kojem ga čeka pobjednik sutrašnjeg dvoboja Hrvace-Dugopolje (18 sati).

OSK: Labrović, Varvoda, Banić, Tolj, Gilić, I. Samardžić, Bašić-Šiško, Z. Grgat, S. Banić-Škojo, I. Grgat, Dukić.

Još su igrali: Bašić, M. Samardžić, Norac-Kevo, Bazina, Šimunović, A. Samardžić, A. Banić-Škojo.

Junak: Grčić, Vardić, Poljak, Medvid, Mandac, Perić, Petričić, Mišerda, J. Matijašević, Vitić, D. Barać.

Još su igrali: Šušnjara, Radović, Roguljić, B. Matijašević, M. Barać, Budimir, Bajić.

oskotok's OSK - Junak 3-0 album on Photobucket
nk-oskotok @ 21:11 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare